OSTEOPATHIE

Andrew Taylor Still

Andrew Taylor Still

ANDREW TAYLOR STILL

Americký lekár Andrew Taylor Still, považovaný za otca osteopatickej medicíny, bol zakladateľom americkej školy osteopatie American School of Osteopathy v Kirksville v štáte Missouri (dnes A.T. Still University), prvej akadémie osteopatickej medicíny na svete.

Keď v roku 1874 vytvoril koncepciu osteopatie, odvolával sa na prírodné zákony a tvrdil, že ľudské telo má tendenciu obnovovať sa samo a že všetky orgány v ľudskom tele, ktoré tvoria integrovaný celok, sú na sebe závislé. Vo svojich štúdiách prirovnal ľudské telo k stroju, ktorý na správne fungovanie potrebuje správne zásobovanie krvou a stimuláciu nervov.

Still zdôraznil, že účinné zlepšenie funkčného stavu orgánu závisí od zistenia príčiny jeho arteriálneho alebo venózneho deficitu. Toto pravidlo sa vzťahovalo nielen na príznaky, ako sú bolesti hlavy, horúčka alebo hnačka, ale aj na špecifické ochorenia, ako je zápal pľúc, čierny kašeľ, osýpky alebo mumps.


Vzdelávací program

Vzdelávací program akadémie je založený na štandardoch používaných najväčšími osteopatickými školami na svete a zahŕňa viac ako 2 000 didaktických hodín poskytovaných v rámci 44 seminárov počas 4,5-ročného výučbového cyklu.

Zistite viac

Osteopat D.O.

Po absolvovaní 4,5-ročného štúdia máte možnosť napísať diplomovú prácu a stať sa certifikovaným osteopatom – Osteopat D.O.

Zistite viac

Miesto

Akadémia Osteopatie pôsobí v Poznani, Krakove, Varšave, Gdansku a Bratislave.

Zistite viac
 
Kontaktujte

Potrebujete viac informácií?

Úrad

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
+421 949 468 209
kontakt@akademiaosteopatie.sk
utorok až piatok 9:00 - 16:00

SOCIÁLNE MÉDIÁ

Správcom vašich osobných údajov je Akadémia osteopatie so sídlom v Poznani na ulici Marcelińska 92, NIP 7361517194. Podrobné informácie o spracovaní vašich osobných údajov nájdete v Regulaminie a Polityce Prywatności.