OSTEOPATHIE

História

História

OSTEOPATIA VČERA A DNES

Osteopatia je oblasť diagnostiky a liečby s vyše storočnou tradíciou. Jej hlavným predpokladom je zaobchádzať s ľudským telom ako s integrálnym celkom, v ktorom prebiehajú navzájom súvisiace procesy. Podľa tohto princípu sa osteopatické vyšetrenie nemôže zamerať len na jednu vybranú časť tela a primárne sa zameriava na zistenie primárnej dysfunkcie tela, ktorá na prvý pohľad nemusí súvisieť s aktuálnymi ťažkosťami. Dôležité je, že osteopatia ako disciplína využívajúca klinické diagnostické metódy nie je alternatívou akademickej medicíny, ale jej vynikajúcim doplnkom.

Koncept osteopatie ako formy zdokonalenia konvenčnej medicíny je známy od roku 1874. Jej zakladateľom bol americký lekár Andrew Taylor Still, ktorý o osemnásť rokov neskôr založil prvú školu osteopatie, American School of Osteopathy v Kirksville v štáte Missouri. Absolventi školy získavajú titul doktor osteopatie (dnes je zaužívané označenie titulu D.O., ktoré vzniklo po vzore označenia titulu M.D. – titulu doktor medicíny, ktorý sa udeľuje absolventom lekárskych fakúlt.)

Čoskoro A. Taylor Still založil školu Kirksville College, ktorá sa stala jedným z najväčších centier osteopatického vzdelávania a výskumu v USA.

Britská škola osteopatie, ktorú v Londýne založil jeden zo Stillových študentov, bola prvou osteopatickou školou na starom kontinente. Ďalšie školy vznikli, okrem iného, v Belgicku, Nemecku, Švédsku, Nórsku, Fínsku, Portugalsku, Rakúsku, Francúzsku a Taliansku.

V roku 2008 začala svoju činnosť Akadémia osteopatie, ktorá zaviedla študijný program v súlade s požiadavkami OSEAN.

Vzdelávací program

Vzdelávací program akadémie je založený na štandardoch používaných najväčšími osteopatickými školami na svete a zahŕňa viac ako 2 000 didaktických hodín poskytovaných v rámci 44 seminárov počas 4,5-ročného výučbového cyklu.

Zistite viac

Osteopat D.O.

Po absolvovaní 4,5-ročného štúdia máte možnosť napísať diplomovú prácu a stať sa certifikovaným osteopatom – Osteopat D.O.

Zistite viac

Miesto

Akadémia Osteopatie pôsobí v Poznani, Krakove, Varšave, Gdansku a Bratislave.

Zistite viac
 
Kontaktujte

Potrebujete viac informácií?

Úrad

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań,
+421 949 468 209
kontakt@akademiaosteopatie.sk
utorok až piatok 9:00 - 16:00

SOCIÁLNE MÉDIÁ

Správcom vašich osobných údajov je Akadémia osteopatie so sídlom v Poznani na ulici Marcelińska 92, NIP 7361517194. Podrobné informácie o spracovaní vašich osobných údajov nájdete v Regulaminie a Polityce Prywatności.